TSB Başkanlığı'na yeni aday

Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin TSB Başkanlığı'na aday oldu

 • İçerik
 • Yorum
 • Yayınlanma: 07.03.2016 - 11:04
  Son Güncelleme: 16.09.2019 - 13:00
Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, Nisan ayında yapılacak Türkiye Sigorta Birliği (TSB) seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Sigorta sektörünün TSB öncülüğünde çözemeyeceği hiçbir sorunun bulunmadığını ifade eden Çetin, bunun için sektördeki tüm paydaşların iletişim içinde olması gerektiğini söyledi.

İşte Serhat Süreyya Çetin’in açıklamaları: “Sigorta anlamında bizim toplumun tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğimiz çözümlerimiz var ve bu çözümlerle kalkınmaya hizmet ediyoruz. Fakat bunları topluma gerektiği şekilde anlatamadığımızı düşünüyorum. Sorunların çözümü iletişimden geçiyor ve şirketlerle sektördeki diğer tüm oyuncular, tüm paydaşlar arasında bir iletişimsizlik olduğu açık. Bunun en net örneğini trafik sigortalarında yaşıyoruz. Konu sigorta şirketlerinin sermayesini tehdit eder boyuta ulaştı. Burdaki fiyat artışı toplumda yankı buldu ve birçok kesim bundan etkilendi. İşin içinden çıkılamayacak hale geldiğinde de bir araya gelindi.

Türkiye Sigorta Birliği çatısı altında sigorta sektöründeki tüm grupların sesini duyurabilmesi, iletişim kanallarının açık olması gerekiyor. TSB önderliğinde çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok.  Ancak Türkiye Sigorta Birliği sadece yönetimdeki kişilerden oluşmamalı. Tüm sektörün gücünü arkasına almalı. Stratejisi doğrultusunda tüm sektörü sahiplenen ve gerekli dinamikleri hayata geçirebilecek bir hale gelmesi gerekiyor. Sektöre yönelik mevzuat değişikliklerinde sektörün uzun vadede nasıl etkileneceği her zaman doğru şekilde projekte edilmiyor. İletişimin kopuk olması nedeniyle sigorta sektörü duruma müdahale edemeyince, sonuç olduğundan daha kötü hale geliyor.”

Birlik çatısı altında motivasyonu artırıp dinamizmi sağlayarak, sigorta sektöründeki tüm oyuncuların katılımıyla ve iletişim kanallarını kullanarak sektörü hak ettiği seviyeye getireceklerine inandıklarını söyleyen Çetin, “Yabancı şirketlerle ortak sorumluluklarımız olduğunu unutmamak gerekiyor. Ortalama 10 senedir yabancı şirketler Türkiye piyasasında yoğun olarak yer alıyorlar. Yabancı şirketlerin de sigorta sektöründeki sorunların çözümünde yer almaları gerekiyor” diye konuşuyor. 


Etiketler: serhat sureyya cetin, turkiye sigorta birligi, adaylık
YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Kuzey01 Nisan 2016 18:06

  Sektör Serhat Süreyya Çetin'e bırakılamayacak kadar önemli.

 • Mülayim Sert25 Mart 2016 08:34

  Serhat Süreyya Çetin, başkan olursa, TSB, en kötü dönemini yaşar... Sektörde başka yönetici mi yok başkan olacak !

 • muzip14 Mart 2016 09:56

  üçüncü aday mı var?

 • vatandaş11 Mart 2016 10:29

  Sigortacının yorumunun neyine katılınmamış anlamadım, belirtilen özellikler kötü mü? Sanıyorum bunu bazı sigortacılar istememiş... hukuk mukuk dinledikleri yok, artır dur primleri... sonrada hukuku her şeyin üstünde tutanı isteme...

 • sigortacı08 Mart 2016 15:54

  İyi olan, dik duran, sektörün çıkarını kendi ve şirketinin çıkarının üstünde tutan, yetkiyi aldığı kişilere karşı sorumluluğunu hatırlayan, hukuku her şeyin üstünde tutan, dürüst olan, mert olan kazansın...

 • acente07 Mart 2016 13:39

  GENERALİ CEO,SU OLSUN NASIL DAHA ÇOK ZARAR EDİLİR DENEYİMLERİNDEN FAYDALANSINLAR.

TSB Başkanlığı'na yeni aday