Türk Nippon’dan bir yenilik daha: Kovid-19 yoğun bakım teminatı

“Sağlığınız Bizde” tamamlayıcı sağlık sigortasına Kovid-19 teminatını dahil ederek bir ilke imza atan Türk Nippon Sigorta, şimdi de yeni poliçesini yenileyenlere ücretsiz “Kovid-19 yoğun bakım teminatı” sunuyor...

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 14.01.2021 - 07:57
    Son Güncelleme: 25.01.2021 - 18:53

Sigorta bilinci ve penetrasyonu artırmanın en temel yollarından biri, kuşkusuz ihtiyaca özel sigorta ürünleri geliştirmekten geçiyor. Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü E. Baturalp Pamukçu, “Basit ve anlaşılır oto dışı branş ürünleriyle birlikte gelir seviyelerine ve ihtiyaca yönelik mikro ürünler oluşturulması talebi artıracak, sigortalı sayısının yükselmesinin önünü açacaktır. Şirket olarak bizim de önceliğimiz, sigortalılarımızın hayatlarını kolaylaştıracak etkin ürünlerle hem maksimum fayda sağlamak hem de bu faydaların sigortalı adayları tarafındaki farkındalığını öne çıkararak genel olarak sigorta bilinci oluşturmak” diyor.

Türk Nippon Sigorta, 2021 yılında oto dışı branşlara ağırlık vermeyi, özellikle de sağlık ürünleriyle sektörde daha fazla söz sahibi olmayı planlanıyor. Pamukçu, bu hedef doğrultusunda gerekli altyapıyı ve teknik çalışmaları tamamladıklarını belirtiyor ve şöyle ekliyor:

“Tüm faaliyetlerimizi, sigortalılarımızın her an yanında olarak kendilerini iyi ve güvende hissetmesi amacıyla yürütüyoruz. 7/24 müşteri desteği sağlayacak uygulama altyapısıyla müşteri deneyimini daha da iyileştirmeyi, hizmet kalitesini en üst seviyeye ulaştırmayı planlıyoruz.”

 

Yeni poliçe alana da poliçesini yenileyene de önemli bir fırsat

Türk Nippon Sigorta, Kovid-19 salgınının Türkiye’de kendini göstermesinin hemen akabinde sektörde bir ilki başlatmış ve mevcut “Sağlığınız Bizde” tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS) ürününe Kovid-19 teminatını dahil etmişti. Şirket, şimdi de kasko, konut veya ferdi kaza poliçesi yaptıran sigortalılarına ücretsiz “Kovid-19 yoğun bakım teminatı” sunuyor. Pamukçu, “Bu teminatla evde olmak zorunda kaldığımız bu süreçte sigortalılarımızın biraz olsun içlerini rahatlatmak istedik” diyor.

Kovid-19 yoğun bakım teminatı için herhangi bir yaş sınırı, bekleme süresi ve SGK’lı olma zorunluluğu bulunmuyor. Pamukçu, yeni teminatla ilgili şu bilgileri paylaşıyor: “Şirketimizden daha önce sağlık sigortasına sahip olmayan sigortalılar da sadece ferdi kaza poliçesi yaptırarak Kovid-19 yoğun bakım teminatına sahip olabiliyor. Benzer şekilde yeni kasko, konut ve ferdi kaza poliçesi yaptıracak müşterilerimiz de bu teminattan yararlanabiliyor. Mevcut kasko ve konut sigortası olan müşterilerimizse dilerse münferit ferdi kaza poliçesi satın alarak söz konusu teminata sahip olabiliyor. Yine poliçelerini yenilediklerinde de ilave bir prim ödemeden Kovid-19 yoğun bakım teminatından yararlanabilecekler.” 

 Etiketler: Baturalp Pamukçu, Türk Nippon
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Türk Nippon’dan bir yenilik daha: Kovid-19 yoğun bakım teminatı