Türkiye'nin tutku haritası belli oldu

Zurich Sigorta’nın resmi Facebook sitesi üzerinden düzenlediği yarışma, Türkiye’nin Tutku Haritası’nı çıkardı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 17.02.2014 - 13:29
    Son Güncelleme: 12.02.2020 - 20:36
Sigortacılığın değer verilenleri tutkuyla korumak olduğundan hareket eden Zurich Sigorta, Türkiye’nin Tutku Haritası’nı çıkardı. Şirketin, resmi Facebook sayfası üzerinden yürütülen yarışmada katılımcılar tutkuyla korudukları şeyleri ve onları koruma yöntemlerini paylaştılar. Macera, kariyer, teknoloji, sanat, müzik, spor, doğa, tatil, araba, aile ve moda kategorilerinde tutkularını ifade eden katılımcıların yüzde 24’ü en büyük tutkularının teknoloji olduğunu ifade ederken yüzde 15’i ‘aile’, yüzde 9’u ‘araba’ dedi. Kimi en büyük tutkusunun civcivleri, kimisi de atkıları ve kalemleri olduğunu belirtirken, aile hepsi için vazgeçilmez bir tutku olarak öne çıktı.

Tutkulu şehirler

Katılım gösterilen illere göre ise en tutkulu beş il şöyle sıralandı: İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Kocaeli. Türkiye’nin 7 bölgesinden de katılımın sağlandığı yarışmada yüzde 26 ile en çok katılımın gerçekleştiği il İstanbul oldu. Onu yüzde 10’la İzmir, yüzde 8’le Ankara izledi.

Bisiklet tutkusu kazandı

1.950 kişinin katıldığı yarışmada, eşi ve oğluyla birlikte bisikletle dünya turu yapmanın en büyük tutkusu olduğunu belirten Soner Sarıhan, yarışmanın birincisi olarak 4 bin TL’lik hediye çekini kazandı. 

İçtenlik ve yaratıcılık

Civcivlerine, kalem ve atkılarına tutkuya bağlı olduklarını belirten, tutkularını korumak için yaratıcı yollar bulan katılımcılarla Zurich Sigorta eğlenceli bir yarışmaya imza atmış oldu. Bu ilginç ifadelerden birkaçı:

•    Benim tutkum civcivlerim. Onlara bahçemde kulübe yaptım. Biraz büyüdüklerinde kulübe önüne tel örgü ile yürüme alanı yaptım. Havalar soğuyunca ampul takarak ısınmalarını sağladım. Şimdi kocaman bembeyaz iki ördeğim var.
•    Atkılarımı ve kalemleri korumak için müze açabilirim!
•    Benim tutkum laptop'um, onu korumak için üç çanta yetmez diye bir de bavula koyup geziyorum.
•    Benim tutkum telefonum. Onu korumak için her şeyi yaparım. Mesela arabanın altına düşerse üstüne atlarım.
•    Arabama gözüm gibi bakarım. Benim tek arkadaşım arabam...


Etiketler: Zurich Sigorta, tutku yarışması, facebook
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • peri17 Şubat 2014 16:00

    zurih sigorta sosyal medyayı çok güzel kullanmış akıllıca bir araştırmayı yarışmaya çevirerek önceliklerimizi öğrenmiş ona göre sigorta teknikleri geliştirecektir.

Türkiye'nin tutku haritası belli oldu