Unico Sigorta'dan porselenciliğe destek

Unico Sigorta sosyal sorumluluk projelerine ara vermeden devam ediyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 12.01.2016 - 14:12
    Son Güncelleme: 21.09.2020 - 23:30
Unico Sigorta, Türk porselenciliğinin  geliştirilmesi, tarihi ve kültürel çini ve porselen sanatını yaşatılarak bu sanatın gelecek nesillere aktarılması amacıyla Yıldız Sarayı Vakfı tarafından TBMM Milli Saraylar’a bağlı olan Yıldız Porselen Fabrikası’nda başlayan eğitimlere sponsor olarak destek veriyor. 

Sigorta sektörünün dinamik ve tecrübeli markası Unico Sigorta, Yıldız Sarayı Vakfı ile bir iş birliği gerçekleştirerek TBMM Milli Saraylar’a bağlı olan Yıldız Porselen Fabrikası’nda üç ay sürecek olan Porselen Boya Eğitimi’ne sponsor oldu. 

Unico Sigorta Genel Müdürü Cenk Tabakoğlu, yaptığı değerlendirmede sigorta sektörünün yanı sıra hem bireysel gelişim hem de ülkemizin kültürüne katkı yapacak olan ve sürdürülebilirlik arz edecek faaliyetlere destek vermeyi önemsiyoruz. Bu çerçevede de Orta Asya’dan günümüze Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan ve Yıldız Sarayı Vakfı tarafından gerçekleştirilen porselen boya eğitimine, dolayısıyla porselen sanatına destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu. 

Yıldız Sarayı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu; “Osmanlı’da 18 yüzyıldan itibaren başlayan porselen üretimi, Sultan 2. Abdülhamid Han’ın her konuyu kuşatan vizyonuyla Yıldız Sarayı bünyesinde zirveye taşınmış, zanaatkarlıktan sanatkarlığı yakalayan bir seviyeye gelmiş bir kültür mirasımızdır. Yıldız Sarayı Vakfı olarak bu geleneksel sanatımızın gelişmesinin, vazgeçilmez şartı olan, insan kaynağını güçlendirme adına böyle bir projeyi hayata geçirmenin onurunu yaşıyoruz. Türk porselen sanatı medeniyetimizin inceliklerini sunan gerçek bir hazinedir. Bu eğitimler neticesinde yetişen yeni ustaların vereceği ürünlerle daha da zenginleşecektir” dedi.

Unico Sigorta, Türk porselenciliğinin  geliştirilmesi, tarihi ve kültürel çini ve porselen sanatını yaşatılarak bu sanatı gelecek nesillere aktarmak ve Türkiye’de bu alanda nitelikli iş gücü yetiştirmek amacıyla 20 kişilik bir grubun 3 ay eğitim almasını sağlıyor.


Etiketler: porselen, Yıldız Porselen Fabrikası, Unico Sigorta
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Unico Sigorta'dan porselenciliğe destek