Willis Towers Watson havalimanları için ürününü tanıttı

Willis Towers Watson, havaalanları için yeni bir siber çözümün lansmanını yaptı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 27.11.2018 - 14:08
    Son Güncelleme: 19.10.2019 - 16:21

Willis Towers Watson (NASDAQ: WLTW) Dünya çapındaki havalimanlarını etkileyen siber riskleri karşılamak için özel olarak tasarlanmış yenilikçi ve esnek bir sigorta çözümü olan CyFly'ı tanıttı.

CyFly, günümüzde havalimanları için belirlenen geleneksel siber politikalara dahil edilmemiş kapsamlı özellikleri sunuyor:

• Havalimanları hava seyrüsefer servis sağlayıcıları, hangar işletmecileri ve bakım işletmecileri gibi üçüncü taraflarca sürdürülen kesintilerden kaynaklanan iş kayıpları.
• Veri koruma mevzuatı yerine, siber güvenlik mevzuatına göre (Avrupa Birliği Ağ ve Bilgi Sistemleri Direktifi gibi) düzenleyici maliyetler ve para cezaları
• Sadece sistemden veya ihmalden kaynaklanan hasarların ötesinde, plansız kesintilere uzanan geniş sistem hatası iş kaybı.
• İş kaybı riskini azaltmak için gönüllü sistem kapatmaları
• İş kaybı talepleriyle normal olarak ilişkili gecikme ve masraflardan kaçınmak için talep hazırlama maliyetleri
• Hem veri korumasının (ör. GDPR) hem de siber güvencenin (ör. NISD) para cezalarının kurtarılmasına yardımcı olan kabul edilebilir bir sigorta dili.

Willis Towers Watson Siber & TMT Yönetim Direktörü Jamie Monck-Mason: “CyFly, havaalanı müşterilerimizin siber risk endişelerine cevap vermek için özel olarak tasarlandı. Çalışan hataları ve üçüncü taraf tedarikçiler de siber riskleri yaratabilecek önemli unsurlar. Geleneksel siber kapsamları, havalimanları için CyFly'nin kapsayabileceği birçok faydayı içermiyor. İnsani risk unsurunu derinlemesine anlayarak, müşterilerden gelen geri bildirimler ve verilerle bağlantılı olarak, endüstriye özel siber çözümler takımı geliştiriyoruz.” dedi ve havacılık sektöründeki siber risk açıklarına dikkat çekti.

Willis Towers Watson Türkiye Finansal Sigortalar Direktörü Aykut Çakıroğlu “Havacılık sektörü hemen hemen tüm süreçlerinin dijitalleşmesi ve birbirine bağımlı olması sebebiyle siber risklere karşı en duyarlı sektörlerin başında geliyor. Risk yönetimi uygulamalarında öncü bir sektör olduğunu gördüğümüz havacılık sektörünün siber riskler konusunda da aynı hassasiyeti gösterdiğini görmekteyiz. Willis Towers Watson da önce havayolları için oluşturduğu çözüme şimdi havaalanlarını için de geliştirdiği çözümü ekleyerek bu konuda öncü broker olmayı sürdürecektir” dedi.Etiketler: Willis Towers Watson
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Willis Towers Watson havalimanları için ürününü tanıttı