Yapı Kredi Portföy’e “Türkiye’nin En İyi Emeklilik Fonu” ödülü

Yapı Kredi Portföy, World Finance tarafından “Türkiye’nin En İyi Emeklilik Fonu” seçildi.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 13.05.2019 - 13:05
    Son Güncelleme: 14.09.2019 - 15:48

Yapı Kredi Portföy finans, uluslararası işletme ve küresel ekonomi alanlarına odaklanan dünyanın saygın yayın kuruluşu World Finance tarafından düzenlenen Emeklilik Fonları Ödülleri’nde “Türkiye’nin En İyi Emeklilik Fonu” seçildi. Şirket ayrıca farklı kurumlardan aldığı 5 ödül ile birlikte uzun süreden bu yana sürdürdüğü ödül kazanma geleneğini devam ettirdi. 

Toplam 22.6 milyar TL büyüklüğünde varlığı yönettiklerini belirten Yapı Kredi Portföy Genel Müdürü Emir Alpay, şirketin aldığı ödüller hakkında şu değerlendirmede bulundu: 

“Geçtiğimiz sene mevzuat değişikliği nedeniyle birden fazla portföy yönetimi şirketi ile çalışmaya başlayan emeklilik şirketleri, bu sene tekrar yapılan değişiklik ile tek şirkete dönme hakkını elde ettiler. Böylelikle emeklilik şirketlerinin elinde portföy yöneticileri hakkında güçlü bir bilgi birikimi oldu. Bu geçiş süresinde portföy yönetimi, risk yönetimi, etkin satış ekibi ve operasyonel süreçlerimiz ile müşteri memnuniyetini artırmamız sayesinde başarılı bir performans elde ettik. Emeklilik fon hacmimizi büyüttük. Süreci son derece etkin bir biçimde yöneterek müşteri sayımızı daha da artırdık. Farklı emeklilik şirketleriyle ilişkimizi pekiştirirken, kurumsal müşterilerimizin Yapı Kredi Portföy’e uzun yıllar boyunca duymuş olduğu güvene layık olmak için çalıştık. Başarılı iş sonuçlarımızın World Finance tarafından bu prestijli ödül ile birlikte teyit edilmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz. Deneyimli insan kaynağımız, geniş pazarlama ve satış ekibimizle müşterilerimizin emeklilik fonları yönetiminde de en iyi şekilde yanlarında olmaya, geleceklerini güvence altına almalarına katkı sağlamaya devam edeceğiz.” 

Yapı Kredi Portföy, son dönemde ayrıca Global Brands Magazine ve International Investor tarafından ‘’En İyi Portföy Yönetimi Şirketi’’ seçildi. International Investor’ın ‘’En İyi Emeklilik Fon Yöneticisi’’ ödülünün sahibi oldu. Şirket, aynı zamanda Global Business Insight tarafından verilen ‘‘En Dinamik Emeklilik Fon Yönetimi Hizmeti’’ ve The Bizz Awards ‘‘İş Mükemmelliği’’ ödüllerini aldı.Etiketler: Yapı Kredi Portföy, En İyi Emeklilik Fonu
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Yapı Kredi Portföy’e “Türkiye’nin En İyi Emeklilik Fonu” ödülü