Yeni neslin en sosyal markaları arasında

Allianz Türkiye, Digital Age Dergisi’nin düzenlediği “Yeni Neslin En Sosyal Markaları” listesinde en dijital 50 markadan biri seçildi.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 17.05.2016 - 15:27
    Son Güncelleme: 19.05.2018 - 02:52

Müşteri memnuniyeti ve teknoloji odaklı yeni nesil sigortacılığın öncülüğünü yapma vizyonuyla çalışan, sigorta sektörünün lideri Allianz Türkiye, dijitalleşme alanında gösterdiği etkin çalışmalarıyla övgü toplamaya devam ediyor. Dijital pazarlama alanında sektörün öncü yayınlarından Digital Age Dergisi’nin düzenlediği “Yeni Neslin Sosyal Markaları” listesine göre Allianz Türkiye, en dijital 50 şirket arasında yer aldı.
Sosyal medyanın trendlerine uygun bir dijital strateji belirlemenin, yeni nesil mecralarda var olmanın, sosyal medyada gerçek zamanlı içerikler üretmenin, konvansiyonel ile dijital arasında etkileşim yaratan sosyal medya ürünleri yaratmanın ve var olduğu tüm sosyal ağlarda ulaşılabilir, samimi ve özgün olmanın öncelik olarak belirlendiği listede Allianz Türkiye tüm bu kriterleri yerine getiren dijital yapılanmasıyla ödüle layık görüldü.

 ALLİANZ TÜRKİYE’NİN DİJİTAL GİRİŞİMLERİ

Dijitalleşme vizyonunun temeline yine müşteri odaklılığı koyarak, müşterilerinin rahatça ulaşıp içeriğini kolayca anlayacakları teknolojilerle desteklenmiş ürünlerinin, dijital mecraların da desteğiyle tüm kanalları üzerinden yaygınlaşmasını hedefliyor. Allianz Dijital Dönüşüm Programı ile tüm iş süreçleri sürekli güncelleniyor. Takipçilerine Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube kanallarından ulaşan, her an müşterilerinin yanında olma amacıyla geliştirdiği “Allianz’ım” isimli mobil uygulaması da bulunan Allianz, dijital dönüşüme en hızlı ve kapsamlı uyum sağlayan markalar arasında yer alıyor. Kendi kurumsal yapısı dışında acentelerinin de dijitalleşmesine katkıda bulunan Allianz, DigitALL portali ile acentelerinin tüm işlemlerini tek bir platformda yapabilmelerini ve böylelikle müşterilerine her an her yerden en hızlı şekilde hizmet verilebilmesini sağlıyor. Sosyal Medya İletişim Elçileri Programı ile dijital çalışmaların içeriden dışarıya iletişim anlayışıyla yayılmasına öncülük eden şirket, dijital mecralarda kesintisiz ve interaktif bir iletişim amacıyla yola çıkmak üzere çalışanlarına da sosyal medya eğitimi veriyor.
 
ALLİANZ HAKKINDA

Dünyanın en güçlü finans topluluklarından, Brand Finance "Global 500" araştırmasına göre “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 142 binin üzerinde çalışanıyla 85,4 milyon müşterisine hizmet veriyor. 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 81 ilde 5,6 milyon müşterisinin yanında olan Allianz Türkiye, çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırıyor. Allianz Türkiye, 2015’i sigorta sektörünün lideri olarak kapattı ve üç şirketinin konsolide büyüme oranı yüzde 23,5 seviyesine erişti. 2015 sonu konsolide kârı 372 milyon Türk lirası olan Allianz Türkiye’nin cirosu 7 milyar Türk lirasına ulaştı. Allianz Türkiye, 2015 sonu itibarıyla konsolide verilere göre, hayat dışı branşlarda 4,05 milyar Türk lirası prim üretimi, yüzde 26 büyüme ve yüzde 14,9 oranında pazar payı elde ederek sektör liderliğini devam ettirdi. Hayat branşında yüzde 24,5 gibi yüksek bir büyüme oranı yakalayarak, ferdi kaza üretimi hariç 548 milyon Türk lirası prim üretimi, yüzde 14,6 pazar payı elde eden Allianz Türkiye, bireysel emeklilikte 8,44 milyar Türk lirası fon büyüklüğü, yüzde 21,2 büyüme ve yüzde 17,6 pazar payının sahibi oldu.Etiketler: Yeni Neslin En Sosyal Markaları, Allianz Türkiye, en dijital marka, Digital Age Dergisi
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 Yeni neslin en sosyal markaları arasında