Zeynep Stefan Forum'u tamamladı

“Annual Internal Audit&Governance, Risk and Compliance Forum”nda yazarımız Zeynep Stefan soruları yanıtladı

 • İçerik
 • Yorum
 • Yayınlanma: 29.04.2015 - 08:40
  Son Güncelleme: 22.10.2020 - 07:56
Bu sene dokuzuncusu Frankfurt’ta gerçekleştirilen “Annual Internal Audit&Governance, Risk and Compliance Forum” başarıyla tamamlandı. 22-23 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilen konferansta finansal kurumlar için önemi her geçen gün artan ve üçlü savunma hattı (three lines of defence) olarak adlandırılan risk yönetimi, uyum ve iç denetim fonksiyonları masaya yatırıldı.

Uluslararası sigortacılık ve bankacılık alanında faaliyet gösteren birçok kurumun temsilcilerinin katıldığı iki günlük yoğun programda yazarımız Zeynep Stefan, birinci gün piyasaya uygulamalarının değerlendirildiği bir panelde moderatörün sorularını cevaplarken, konferansın ikinci günü finansal şirketlerde risk yönetimi faaliyetlerinin zaafiyetlerini ve sonuçlarını değerlendirdiği bir sunum gerçekleştirdi.

“Risk Management Failures: Man-Made Disasters” sunumunda yazarımız; AIG, JP Morgan ve Société Générale gibi örneklerden yola çıkarak risk yönetimi fonksiyonun başarısının finansal şirketlerin mevcudiyeti için önemini analiz etti. Sunum öncesi gerçekleştirdiği araştırmalar ile 1970’li yıllardan günümüze 91 adet risk yönetim zaafiyetinin incelendiği sunuma yazarın kendi sayfasından ulaşılabilmekte.


Etiketler: Frankfurt, Zeynep Stefan, Risk and Compliance Forum, “Annual Internal Audit&Governance
YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • FlamaBayrak02 Ağustos 2016 16:45

  Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim Zeynep Stefan.

 • Mehmet Karadas06 Mayıs 2015 12:16

  Arkadasın olmaktan gurur duyuyorum.Artan başarılar.

 • celtics7506 Mayıs 2015 10:43

  zeynep hanım gitmiş yurtdışında harika bir sunum yapmış, gelen sorulara cevap vermiş, risk yönetimi ile ilgili belki başka bir vizyon ortaya koymuş sonra gelmiş, yurdum insanı da geçtiğimiz yıl zorunlu olarak almak zorunda olduğu trafik sigortasını 50 tl aşağıya alabilmek için elli tane takla atmış en sonunda sırf 40 tl daha düşük diye acentesini değiştirmiş. İşte size sigorta sektörü.

 • Dr. Furkan Evranos, CFE,CRMA, CFSA05 Mayıs 2015 13:59

  Sektörün en genç ve en başarılı üst düzey yöneticilerinden olan Zeynep Hanım'ı etkin çalışmalarından ve yurtdışındaki önemli sunumundan ötürü kutluyorum. Finans sektörünün; liyakatinden ötürü yükselmiş, ekip yetiştirmeye önem veren ve riyakarlık yerine samimiyeti ile ön plana çıkmış yöneticilere ihtiyacının olduğu aşikar. Kendisine kariyerinde başarılar diliyor ve en kısa zamanda çok daha iyi noktalarda olmasını temenni ediyorum.

 • bir bilen04 Mayıs 2015 16:14

  zeynep hanım birikimi ile iyi bir teorisyen olabilir; ancak ülkemiz sigorta sektörünün teorisyenlere değil pratikte sonuç alabilen kişilere ihtiyacı var.

 • Refik29 Nisan 2015 21:04

  Zeynep Hanım başarılarının devamını dilerim.

 • sigorta gurusu29 Nisan 2015 12:16

  GENERALİ ZEYNEP HANIM GİBİ BİRÇOK DEĞERLİ PERSONELİNİ KAÇIRDI ÇOK YAZIK

Zeynep Stefan Forum'u tamamladı