Zurich'ten iklim değişikliğine hazırlanma çağrısı

İsviçreli sigorta devi Zurich Insurance Group, işletmeleri iklim değişikliği için hazırlamaya çağırdı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 27.09.2018 - 12:30
    Son Güncelleme: 03.09.2019 - 15:37

Zurich Insurance Group, işletmelerin harekete geçmeleri ve iklim değişikliğine hazırlanmaları uyarısında bulundu. Zurich'in yeni raporu, şirketlerin iklim esnekliği uyum stratejisini geliştirmelerine yardımcı olacağına inandıkları üç adımı özetliyor.insurancebusinessmag'da yer alan habere göre, bu adımlar, geniş iş ve stratejik riskleri tanımlamayı içeriyor; bireysel konumlar dahil olmak üzere risklerin ayrıntılı bir görünümünü geliştirmek; iş modelleri için stratejik etkilerin yanı sıra sigorta ve esnekliği içeren bir azaltma stratejisinin geliştirilmesi.

Zurich Insurance Grup Şefi Risk Görevlisi ve İcra Komitesi Üyesi Alison Martin, “Analizimiz, küresel sıcaklıkların 2-santigrat derecenin sanayi öncesi seviyelerin üzerine çıkmasını engellemek için mevcut çabaların başarısızlıkla sonuçlanacağını gösteriyor, bu yüzden işletmeler ısınan bir gezegenin fiziksel sonuçları için hazırlanmalı. Şirketler, iklim koşullarının büyüklüğünü bilmeli, böylece kendi özel durumlarına göre eylemleri önceliklendirebilsinler. İşletmelerin iklim esnekliği uyum stratejisini geliştirmeleri ve şimdi bunun üzerinde hareket etmeleri çok önemlidir.” dedi.

Ayrıca, Zurich kritik alanlarda ilerlemeyi ve bağlılığı ölçmeye ve iklim değişikliğinin yönündeki değişiklikleri saptamaya çalışan bir puan kartı geliştirdi. Zurich, iyi bir ilerleme kaydedilmiş olsa da, puan kartının küresel ekonomiyi ve toplumları iki santigrat senaryoya sürdürülebilir bir şekilde geçişi için gerekli olan çabaların yetersiz kaldığını gösteriyor.

Martin, “Zurich'te, müşterilerimizin ve hükümetlerin iklim değişikliğine uyum sağlamasına yardımcı olabilecek daha esnek bir altyapı kurmayı teşvik ediyoruz. Korumanın en iyi şekli olarak önlemeye sıkı sıkıya inanıyoruz. İklim değişikliği etkileri için adaptasyon maliyetleri, hasar maliyetlerinden önemli ölçüde daha düşük olabilir. Örneğin, Taşkın Direnç Programımız aracılığıyla, Zurich sel baskın önlemleri için harcanan her bir doların ortalama olarak bir sel olayı meydana geldiğinde kurtarma çabalarına beş dolar tasarruf sağladığını gösterdi.” diye konuştu.Etiketler: Zurich Insurance
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Zurich'ten iklim değişikliğine hazırlanma çağrısı