2021’e girerken...

2020 herkes için zorlu zorlu bir yıl oldu. Bir yandan salgın nedeniyle uymak zorunda olduğumuz yasak ve kısıtlamalar, kapalı ofisler, evden çalışma modelleri; bir yandan da bu ortamın yol açtığı ekonomik tablo...

Günlerce açılamayan dükkanlar, yola çıkamayan araçlar, satılamayan inşaatlar, getirilmediği için pazarda bulunamayan sıfır otomobiller...

Hepsi geçen yıllın kendine özgü dinamikleri olarak hafızalarımızda yer etti. Kısacası herkesin “yeni normallere” alışmaya çalışmakla geçirdiği bir yıl oldu 2020. Hepimizde derin etkiler bıraktı. Sağımızda solumuzda, akrabamız ya da komşumuz, kısaca tanığımız birileri Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Hal böyle olunca sağlığımıza daha özen gösterip adeta yaşadığımıza şükretmeye başladık. Uzun süre pijama ya da eşofmanlarla evden çalışmak zorunda kalınca, gardıroptaki lacivert takımların da garajlardaki pahalı otomobillerin de bir önemi olmadığını gördük.

Kısacası sağlıktan ötesi yalan oldu. Bunu anlayan anladı, anlamayan da hırsının kurbanı olamaya devam edecek...

Buluşup bir araya gelmenin, eğlencenin, birlikte eğlenmenin önemini acı bir deneyimle de olsa yeniden kavradık. Sözün özü, dünya çapında zorlu ama bir o kadar da öğretici bir yılı geride bıraktık.

Bu süreçte, bir kısmınızın haberi olduğu üzere bizde de bazı değişiklikler, yenilikler oldu. 10 yıldır ortağı olduğumuz Gündem Medya Grubu ile yollarımız ayrıldı. Biz “Erişim Medya” çatısı altında Akıllı Yaşam ve PSM dergilerinin yanı sıra Sigorta Gündem ve psmmag.com haber siteleriyle yolumuza devam ediyoruz. Yaşanan her zorluğun birer deneyim olduğuna, bizlere çok şey kattığına ve bizleri yarınlara hazırladığına inancımız tam. 

Sektörde de yenilikler oldu elbette. Kamu sigorta şirketleri Türkiye Varlık Fonu’na (TVF) devredildi ve “Türkiye Sigorta” çatısı altında birleştirildi. Bu birleşmeyle birlikte sektörde liderlik de el değiştirdi.

Liberty ve ERGO’nun ardından Aegon da geçen yıl Türkiye’den çıkma kararı aldı. En önemlisi de yıllardır konuşulan Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) kuruldu...
Bakalım 2021’de neler olacak? Umarız yeni yıl hepimiz için iyi olur da 2020’yi aratmaz. Yeni yılın hepimize başta sağlık olmak üzere güç, sabır ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun!


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Adınız :

Yorumunuz :