Mutsuzluk sigortası

İşsizlik sigortası olur da mutsuzluk sigortası olmaz mı? Böyle bir sigorta ürünü satılsa siz almaz mısınız?

Düşünsenize, yılın başında mutlusunuz ve yıl ortasında mutsuz olma riskinize karşı bir sigorta ürünü alıyorsunuz. Mutsuzluk durumunda şirketinizden aldığınız teminatlarla tatil yapıyorsunuz, bir süre işe gitmiyorsunuz. Kısıtlı bir süre de olsa mutlu olmanın sırlarını sigorta şirketiniz aracılığıyla arıyorsunuz.

Şirketinizin size sağladığı imkanlarla mutluluğu bulur musunuz bilemem ama bir süre rahat edeceğiniz kesin!

Bu ayki sayımız için geçen yıl çıkarılan yeni ürünleri derledik. “En yaratıcısı hangisi” diye düşünürken aklıma geldi; böyle bir sigorta ürünü olabilir mi? Mutsuzluk sigortası adıyla bir ürün çıkarılsa hangi sigorta şirketi pazarlar? Ya da Türkiye gibi bir ülkede böyle bir ürüne teminat verilir mi?

Biraz uçuk kaçık düşünelim ve mutsuzluk sigortası olduğunu, satın almak için de herkesin sıraya girdiğini kabul edelim. Siz böyle bir ürün için kaç lira prim ödemeyi göze alırdınız?

Siyasi gündemin gergin, insanların sürekli huzursuz olduğu bir ülkede sizce de böyle bir ürüne ihtiyaç yok mu? Malum 2014 uzun ve zor bir yıl olacağı için herkesin daha fazla mutluluk ihtiyacı duyacağı kesin. Onun için 2014’ün en popüler ürünü olmaz mı?

Gerçekten Türkiye’de sigorta şirketleri çok yaratıcı ürünler çıkarıyor. Her alanda herkese göre butik ürünler var. Üstelik bu ürünlerin hem işyerleri hem de bireyler için seçenekleri mevcut. Bakkala, eczaneye, pansiyoncuya, otelciye, aklınıza gelebilecek her kesime özel ürünler çıkaran bir sigorta sektöründen bahsediyoruz. Bireysel ürünlerde de aynı çeşitliliği görmek mümkün. Artık eskisi gibi herkese aynı ürün satılmıyor. Fiyatıyla, teminatıyla, kısacası her yönüyle kişiselleştirilmiş ürünler satılıyor. Böyle olunca da ürünlere ilgi artıyor. Onun için bu sayımızda geçen yıl piyasaya sürülen yeni sigortacılık ürünlerini derledik. 2014 yılına ışık tutması açısından oldukça önemli olduğunu düşündüğümüz bu ürünler öyle uygun fiyatlara öyle büyük teminatlar veriyor ki, arayıp sorsanız sizler de inanamayacaksınız.

Ürünlerin bol olduğu bu dönemde, mutsuzluk sigortası dahi satın alsanız asla kullanmayacağınız bir ay diliyorum!

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun!


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Adınız :

Yorumunuz :