Umut ve zaman her derde deva!

Türkiye gerçekten de zor bir dönemden geçiyor. Geçen ayın 15’inde yaşanan darbe girişimi, Türkiye tarihinde kara bir leke olarak anılacak. Fazla detaya girmeye gerek yok, biz siyaset yazarı değiliz. İşimiz sigorta haberleri yaparak sektörün gelişmesine katkıda bulunmak. Sözü fazla uzatmadan bir fıkrayla kapatmak istiyorum:

Yabancı bir gazeteci İran lideri Humeyni’yle röportaj yapıyormuş. Sorularını sıralamış, Humeyni de büyük bir sabırla cevaplamış. Tam gazeteci teşekkür edip kalkarken “Bir soru da ben size sorabilir miyim” demiş dini lider. Neye uğradığını şaşıran ve Humeyni’nin ne soracağını merak eden gazeteci “Elbette” deyince, “Size göre felaketle rezalet arasındaki fark nedir” demiş. Gazeteci bir an düşünmüş ve şöyle bir cevap vermiş: “Bir suikast planı yapılır ve hayata geçirilirse felaket, başarısız olursa rezalet olur!..”

Evet, Allah bizi büyük bir felaketten korudu. Ancak içine düştüğümüz kaos kaç yılda normale döner onu bilmiyorum. Zaman ve umut her şeyini ilacıdır. Onun için bazı gelişmeleri zamana bırakıp umudumuzu yitirmeden yaşamaya devam etmemiz lazım. Hem de her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlikle...

Evet, 15 Temmuz’un kara gecesi sonrası çok vahim bir tablo ortaya çıktı. Birçok yurttaşımız öldü, pek çoğu da yaralandı. Binalar bombalandı, araçlar tankların altında kaldı. Acıları bir yana bıraktığımızda, sigortanın önemi de bir kez daha ortaya çıktı. Söz konusu araçların hasarının ödenip ödenmeyeceğine, ödenecekse hangi sigorta kapsamında ödeneceğine yönelik birçok telefon aldım. Ben daha konuyu araştırmaya fırsat bulamadan Türkiye Sigorta Birliği iki ayrı açıklama yaptı. Birinde darbe girişimini lanetledi, diğerinde ise bu olaylarda araçları hasar gören vatandaşların durumuna açıklık getirdi. TSB’nin açıklamasında “Sektörümüz 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan olaylarda araçları hasar gören kasko sigortası sahiplerinin maddi zararlarının teminat kapsamında olmamasına rağmen karşılanması yönünde gerekli özeni gösterecektir” denildi.

Bu açıklama ve tutundukları tavır dolayısıyla TSB yöneticilerini kutlamak istiyorum. TSB ve dolayısıyla birliği oluşturan sigorta şirketleri kendileriyle ilgili konuda yaraların sarılması için ilk adımı atmış oldu.

Umarım o kara gecenin yaraları tez elden sarılır da ülkemiz kısa sürede normale döner.

Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun!


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Adınız :

Yorumunuz :