Astrolog Hakan Kırkoğlu'ndan ''2022'de Türkiye'' yazısı

( 7 / 27 )

Dikkat çeken bazı önemli transitler

20 Ağustos’tan itibaren İkizler burcuna, ülkemizin 12. Evine yerleşecek olan savaş gezegeni Mars, 30 Ekim sonrasında bu alanda geri gitmeye başlayacak. Dolayısı ile yılın son çeyreğinde huzursuzluk, belirsizlik ve gizli kalan koşullar, düşmanlıklar ve endişe yaratan olaylar ülke gündeminde önemli karmaşa yaratabilir. Mars’ın bu geri hareketi özellikle 20 Kasım civarında, kısaca Kasım sonu ve Aralık başında daha fazla huzursuzluk, belirsizlik ve sıkıntılı koşullara işaret etmekte.

Yıl boyunca finansal konular, borçlar, yatırımlar ve aynı zamanda kriz ve endişeleri anlatan 8. Evde kalan Satürn 2022’de uzun bir süre Venüs, Jüpiter ve Neptün gezegenlerini sert açı ile etkilemekte. Bu gezegenler genel olarak halkın hayallerini, keyfini ve dolayısı ile mutluluk veren konuları açıklar. Ancak Satürn’ün bu gezegenleri nerede ise tüm yıl, Şubat sonu, Mart ve daha sonra Ağustos ayından Aralık ayına kadar sert açılarla etkileyecek olması depresif olayları, hayallerin boşa çıkmasını, lider figürünü ilgilendiren konularda da engelleri ya da yurt içinden kaynaklanan konular, toprak ve güvenlik nedenleri ile ortaya çıkabilecek şanssızlıkları, olumsuzlukları anlatıyor olabilir.

Benzer şekilde, Ocak ayının ikinci yarısı Satürn ilerletilmiş Ay ve Güneş’in üzerinden geçmekte. 14 Şubat 2022’de ülkemizin ilerletilmiş haritasında, Saka burcunda, 8. Evde bir yeniay meydana gelecek. Bu her açıdan önemli bir döngünün başlangıç noktası olarak, toplumda huzursuzluk, endişe ve korku yaratabilecek durumları, dönüşüm ya da travma yaratan olayları, aynı zamanda ekonomi ve borçların yönetimi açısından da kritik konuları gündeme getirebilir. Satürn’ün transiti bu sürece kısıtlamalar, depresyon ve daha gerçekçi ve akılcı olmayı gerektiren dersler getirmekte. Doğal olarak bu koşular halkı içine alan konulara huzursuzluk, kriz ya da korku içerebilecek koşullar getirebilir.

Diğer yandan, Uranüs Mayıs ayından Kasım’a kadar sürecek dönemde ve yıl sonunda Aralık ayında daha fazla heyecan ve anilik içeren konuları, Nisan, Mayıs, Haziran ve Kasım aylarında ülkemizin yönü açısından yenileyici değişiklikleri tetiklemekte, bir sizi sürpriz ve uyanış teması da getirmekte.