Çocuğunuz eğitimini de sigortalatın

( 3 / 10 )

«« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »»

SADECE VEFATI KAPSIYOR

Garanti Emeklilik müşterilerine hem TL hem de döviz bazlı eğitim sigortası yapıyor. Garanti Emeklilik Eğitim Sigortası adıyla sunulan ürün dört yıldan 20 yıla kadar kişinin istediği süre için öğrencinin eğitimini güvence altına alıyor. Kişilerin çocuğunun, torununun ya da eğitimini üstlendiği başka bir öğrencinin, istenen eğitim süresine ve yıllık eğitim masraflarına bağlı olarak esnek şekilde tasarlandığını söyleyen Garanti Emeklilik Genel Müdürü Cemal Onaran, bu ödemenin sigorta şartlarına ilişkin şu bilgiyi veriyor:
“Yatırılacak prim tutarı, sigortalının ihtiyaçlarına, gelecek için beklentilerine ve ödeme gücüne göre değişiyor. Örneğin çocuğunun yıllık 10 bin TL’lik eğitim masrafını beş yıl boyunca garanti altına almak isteyen bir veli bunun için sadece 235 TL ödüyor. Bu kadar uygun koşullarla çok önemli bir güvence sunan ürünümüz, ayrıca vergi avantajı ile ödenen prim tutarını daha da azaltma imkanı tanıyor. İçinde bulunulan vergi dilimine göre, ücret veya gelirin yüzde 15’ini aşmamak kaydıyla ve asgari ücretin yıllık tutarını aşmayan kısım için vergi avantajlarından faydalanabiliyor.

Bu sigortayı beklenmedik bir vefat durumda çocuklarının eğitimlerinin kesilmemesini isteyen aileler için dizayn ettiklerini söyleyen Onaran, “Eğitim sigortasının fiyatını aşağıda tutup, herkesin ulaşabilmesi için sadece vefat teminatı sunduk. Ancak diğer teminatlara da ihtiyaç olduğunu düşünenler için ayrıca işsizlik ve tedavi destek sigortalarımız da var” diyor.

Garanti Emeklilik’in eğitim sigortası, öğrencinin eğitiminden sorumlu kişinin yaşamını yitirmesi durumunda, eğitimin aynı koşullarda devam etmesini güvence altına alıyor. Bunun için veli çocuğun en az dört, en çok 20 yılı kapsayacak şekilde ne kadarlık bir eğitim süresi olduğunu ve yapacağı yıllık ortalama eğitim harcamasını belirterek ürününü özelleştirebiliyor. Örneğin bir veli iki yıl anaokulu, 12 yıl ilkokul-lise, dört yıl üniversite, iki yıl da yüksek lisans eğitimini kapsayacak şekilde çocuğunun tüm eğitim giderlerini güvence altına alabiliyor. 

Kategorideki Diğer Foto Haberler