Çocuğunuz eğitimini de sigortalatın

( 5 / 10 )

«« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »»

12 YIL İÇİN 4 BİN TL

BNP Paribas Cardif “Eğitim Geleceğim Sigortası” ile ebeveynlerin yaşam kaybı veya hastalık sonucu tam veya daimi maluliyet durumlarıyla karşılaşılması halinde çocuklarının eğitimlerini devam ettirmesini sağlıyor. Sigortadan, çocuk sahibi olan 18 ila 65 yaş aralığında her ebeveyn, dört yıldan 20 yıla kadar sürelerle faydalanabiliyor. Eğitim sigortası ile velinin beklenmedik bir durumla karşılaşması halinde çocuğun eğitimi konusundaki endişesini ortadan kaldırdığını vurgulayan BNP Paribas Cardif Emeklilik Pazarlama Direktörü Fisun Kaynak Seçkin, şu bilgileri veriyor:
Eğitim Geleceğim Sigortası ile eğitime ayrılan paranın yaklaşık yüzde 3’ü kadar bir tutarla, sigorta kapsamındaki risklerden birinin gerçekleşmesi halinde çocuğunuzun eğitimini rahatlıkla tamamlaması sağlanabilir. Örneğin 45 yaşındaki bir kişi ilkokula başlayan çocuğunun eğitimini 12 yıl boyunca güvence altına almak isterse ve çocuğun toplam eğitim masrafını 12 yıllık dönem için 120 bin TL olarak düşünürsek, sigortalının ödeyeceği toplam prim tutarı yaklaşık 4 bin TL civarında olacaktır. Sigortalı bu paraya sigortayı yaptırdığı gün peşin veya dokuz taksit halinde ödeyebilir. Sigorta teminatı ise yıllar itibariyle azalır. Bu noktada poliçenin başlangıç aşamasında ortalama yıllık eğitim giderinin gerçeğe yakın olarak hesaplanması çok önemli. Ödenecek tutar, sigortalının yaşına, cinsiyetine, istenen teminat tutarına ve sigortanın süresine göre değişir. BNP Paribas Cardif olarak ebeveynlere çocuklarının tüm eğitim hayatında gereksinim duyabilecekleri yüksek tutarlı teminatı sunuyoruz.”

Seçkin’in verdiği bilgiye göre, ‘Eğitim Geleceğim Sigortası’nda yaşam kaybı ana teminat, buna karşın hastalık sonucu sakatlık durumu teminatı ise isteğe bağlı olarak seçilebiliyor. 

Kategorideki Diğer Foto Haberler