Çocuğunuz eğitimini de sigortalatın

( 6 / 10 )

«« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »»

65 YAŞ SINIRI ARANIYOR

Vakıf Emeklilik çocukların kesintiye uğramadan eğitimini sürdürebilmesi için ‘Kesintisiz Eğitim Poliçesi’ni (KEP) sunuyor. Hem dövizli, hem TL cinsi yapılabilen KEP sayesinde eğitimi üstlenen büyüklerin veya ebeveynlerin yaşamlarını kaybetmeleri halinde gençlerin veya çocukların eğitimlerini tamamlaması sağlanıyor.

Vakıf Emeklilik sigortaya giriş yaşını 18-63 yaş arsında tutuyor. Ancak sigorta süresi ile sigortalının giriş yaşının toplamının 65 yılı geçmemesi şartı aranıyor. Poliçe sürelerinin ise 2-30 yıl arasında tercihe bağlı olarak değiştiğini söyleyen Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, “Kesintisiz Eğitim Poliçesi’nin teminatları, eğitimleri üstlenen ebeveyn veya büyükler tarafından belirleniyor. Eğitim sigortası prim tutarı, sigorta ettiren ebeveyn veya büyüklerin yaşına, sigorta süresine ve teminat miktarına bağlı olarak değişiyor. KEP sigortası yaptırmak isteyen ebeveyn veya büyükler çocukları için anaokulundan üniversite mezuniyetini kapsayan dönem içinde sigorta yaptırabiliyor” diyor.

Bostan, primler konusunda ise şu örneği veriyor: “Örneğin, ilkokula başlayacak çocuğu olan ve 12 yıllık eğitim süresi boyunca azalan bakiyeli olarak 120 bin TL başlangıç teminatlı sigorta yaptırmayı düşünen 35 yaşındaki annenin ödemesi gereken peşin toplam prim tutarı 844,67 TL iken, ayı koşullarda 35 yaşında babanın ödemesi gereken peşin toplam prim tutarı ise 1 milyon 67,36 TL’dir.”
Vakıf Emeklilik eğitim sigortasının teminatını döviz cinsi üzerinden de yapıyor. döviz cinsi ödemelerde ise, ödeme günündeki Merkez Bankası efektif satış kuru üzerinden belirtilen döviz karşılığı TL olarak peşin tahsil ediliyor. KEP’de ana teminat vefat oluyor. Ancak kişi isterse ana teminata ek olarak maluliyet risklerini de teminat altına alabiliyor.

Kategorideki Diğer Foto Haberler