Çocuğunuz eğitimini de sigortalatın

( 8 / 10 )

«« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »»

MAAŞ BAĞLANIYOR

Allianz Türkiye eğitim sigortasına alternatif olarak ‘Büyüyen Eğitim Sigortası’nı sunuyor. Bu sigortanın en büyük özelliği çocuğa hem birikim sağlaması hem de riskini ortadan kaldırması. 0-17 yaşları arasındaki çocukları kapsayan sigortada süre en az sekiz en fazla 25 yılla sınırlı. Kurum ayrıca sigorta süresi ile sigorta ettirenin yaşının toplamının 65’i aşmaması şartını arıyor.

Büyüyen Çocuk Sigortası’nda çocuk için ödenen primler, sigorta ettirenin seçtiği süre içinde birikip her yıl elde edilen kar paylarıyla büyüyor. Sigorta süresinin sonunda bu birikim çocuğa toplu olarak ödeniyor ya da isteğe göre beş ya da 10 yıl süreli maaş bağlanıyor. Ancak sigorta ettirenin vefatı durumunda da çocuk güvence altına alınıyor. Vefatı takip eden aydan itibaren süre sonuna kadar prim ödemelerini Allianz üstleniyor: Ayrıca sigortalı çocuğa her yıl artan destek aylığı maaşı bağlanıyor. Süre sonunda çocuk, tüm primleri ödenmiş bir şekilde toplu para veya isterse yine beş ya da 10 yıl süreli maaş almaya hak kazanıyor. Söz konusu sigorta istenirse bakımı üstlenilen bir çocuk için de yaptırılabiliyor.

Büyüyen Çocuk Sigortası’nın primleri aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık olarak ödenebiliyor ve teminatın tutarını, ödenecek primlerle sigortalı belirliyor. Örneğin, 30 yaşında erkek bir ebeveynin beş yaşındaki kızına 20 yıl süre ile ayda 100 TL ödeyerek başlattığı poliçede sürenin sonunda çocuğa bağlanacak aylık maaş ise 10 yıl süreli olursa 301 TL, beş yıl süreli olursa 560 TL’ye ulaşıyor. 

Kategorideki Diğer Foto Haberler