Tamamlayıcı sağlık sigortası önemli

( 4 / 8 )

«« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»

Sektörün gelecekte gideceği yön tamamlayıcı sağlıktır
Axa Sigorta Sağlık Müdürü Korhan Kömüksu, işverenlerin artık daha çok sayıda çalışanı için özel sağlık sigortası satın alabileceğini söyledi.

Axa Sigorta Sağlık Müdürü Korhan Kömüksu,  zorunlu bir sağlık sigortası olarak kabul edilebilecek  sosyal güvenlik sisteminin tamamen dışında kurgulanmış olan özel sağlık sigortacılığının, prim, sigortalı sayısı ve yaygınlık açısından  gelebileceği son noktaya  neredeyse ulaştığını söyledi. Kömüksu, “Sosyal güvenlik sisteminin bir devamı olan ve daha düşük primler ile satın alınabilir olan tamamlayıcı sağlık sigortalarının, sektörün gelecekte gideceği yön olduğunu düşünüyoruz. Uygun sağlık hizmetleri maliyetleri daha düşük primi; daha düşük prim daha çok kişinin sigortalı olabilmesini;  daha fazla sigortalı da uygun fiyata daha iyi hizmeti beraberinde getirecektir” dedi.
Bir çok kişiye iş imkanı sunacak önemli bir ürün
Sosyal sigortadan tamamen bağımsız ikinci bir primin ödeniyor olması ve  yüksek maliyetler nedeniyle sigorta primlerinin pahalı olması nedeniyle  insanların özel sağlık sigortalarına sıcak bakmadığını belirten Korhan Kömüksu, şirket olarak tamamlayıcı sağlık sigortasına en yakın sigorta modeli olan SGK farkını vatandaşın yerine üstlenen sağlık sigortası ürününe inanarak sektöre ilk giren şirketlerden biri olduklarını söyledi. “Bu ürünün yarattığı maliyet avantajı ile  işverenin artık daha çok sayıda çalışanı için özel sağlık sigortası satın alma imkanı olacaktır “diyen Kömüksu şunları söyledi: “Sağlık hizmeti veren kurumlar ise bu ürün sayesinde elde edecekleri ek gelir ile vatandaşlara daha iyi şartlarla hizmet verebileceklerdir. Tamamlayıcı sağlık sigortası, sağlık hizmeti veren kurumlara, vatandaşa, devlete ve sigorta şirketlerine bir çok yönden  kazanımlar sunan, ülke ekonomisinin gelişmesine aracılık edecek, bir çok kişiye iş imkanı sunacak önemli bir üründür”

Kategorideki Diğer Foto Haberler