Tamamlayıcı sağlık sigortası önemli

( 5 / 8 )

«« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»

Tamamlayıcı sağlık için etkin bir tanıtım gerekir
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, önümüzdeki dönemde, sigorta şirketlerinin, olasılıkla tamamlayıcı sağlık sigortası üzerinde yoğunlaşacağını söyledi.

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, özel sağlık sigortası branşında faaliyet gösteren sigorta şirketlerinin, sistemsel ve teknik düzenlemeler yoluyla, kâr etmeye yönelik çalışmalar yaptığının görüldüğünü söyledi. Ülken, tüm dünyada geçerli, sigortalısını kötü günde yarı yolda bırakmayan, geniş hizmet ağına sahip, tecrübeli bir kadroyla hizmet veren bir sağlık sigortası hayal ettiklerinin altını çizdi. Ülken: “ Gerçeğe dönüştürdüğümüz bu hayalimizin kapsamını her geçen gün daha da ileri taşıyoruz” dedi.
Önümüzdeki dönemde, sigorta şirketlerinin, olasılıkla tamamlayıcı sağlık sigortası üzerinde yoğunlaşacaklarını öngören Musa Ülken, “Tamamlayıcı sağlık sigortasının doğru model ile satışa sunulması ve anlaşmalı sağlık kuruluşları ile uygun şartlarda anlaşma yapılması halinde, sektördeki kârlılık trendi ilerleyen dönemlerde de artacaktır” diye konuştu.
Tamamlayıcı sağlık sigortasının her iki taraf açısından fayda sağlayacak bir model oluşturması ve bu modelin etkin bir şekilde tanıtımının yapılması durumunda sigortalı sayısında ciddi bir artış olacağı inancında olduklarını ifade eden Ülken, “Sigortalılık oranının düşük olması özel sağlık sigortası prim tutarlarının yüksek belirlenmesi sonucunu da doğurmaktadır. Doğru bir zemine oturtulacak tamamlayıcı sağlık sigortası ile sigorta şirketlerinin daha çok kişiye ulaşarak ödenebilir primler sunabileceklerine inanıyoruz” dedi.
Optimum prim tutarıyla müşteri memnuniyeti sağlanmalı
Geçmiş dönemlerde sigorta şirketleri arasında özellikle pazar payını artırma amacıyla yaşanan, agresif büyüme politikalarının, piyasada müşterilere sunulması gerekenin çok altında primler verilmesine sebep olduğunu ifade eden Musa Ülken sözlerini şöyle sürdürdü: “Sektörde her zaman en önemli olan, ürün çeşitliliğini ve hizmet kalitesini artırmak ve optimum prim tutarıyla müşteri memnuniyetini sağlamak olmalıdır.”

Kategorideki Diğer Foto Haberler