Altı ayda kesilen ihracat sigortası poliçesi dudak uçaklattı

Çin’de altı ayda 445 milyar dolarlık ihracat sigortası poliçesi yapıldı.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 29.07.2022 - 15:42
    Son Güncelleme: 31.07.2022 - 00:20

Çin’in ihracatının gelişimi sigorta şirketlerini de olumlu yönde etkiliyor. SINOSURE olarak da bilinen China Export & Credit Insurance Corporation, söz bu yılın ilk altı aylık döneminde hazırlanan poliçe değerinin bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 11,8 artığını açıkladı. Bu sürede sigorta edilen değer, yaklaşık 445,13 milyar dolar tutarında. SINOSURE böylece ilk altı ay içinde 164 bin müşterinin sigorta edildiğini bunun da yıl bazında yüzde 15,2 oranında bir artışa denk düştüğünü belirtti.

Adı geçen şirket, girişimlere, karşılaştıkları güçlüklerle baş etme konusunda yardımcı olmak için gerekli çabaları göstereceğini ve dijital hizmetlerini yılın ikinci yarısında daha da iyileştireceğini açıkladı. Şirket, ülke ihracatında oynadığı rol çerçevesinde, genel olarak ihracatın, özel olarak da Kuşak ve Yol Girişimi'nin desteklenmesine artan bir önem vereceğini duyurdu.

SINOSURE devlet tarafından kurulmuş ve Çin’in dış ekonomik ilişkilerini ve dış ticaretini geliştirmeye ve bu alanda işbirliği oluşturmaya yönelik yetkili sigorta şirketidir. 2001 yılında kurulan şirket, ülkenin genelinde ihracat sigortası hizmeti veriyor.  Çin Uluslararası RadyosuEtiketler: sigorta, ihracat, çin
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Altı ayda kesilen ihracat sigortası poliçesi dudak uçaklattı