Arex Sigorta'da kaptan değişti! Muştu 'uçtu' Sertem 'Demir attı'!

Arex Sigorta kurucu genel müdürü Hakan Muştu, şirket kurulduktan 11 ay sonra yılını doldurmadan görevinden ayrıldı. Muştu, yönetim kurulu üyesi olarak, dört patronla birlikte tek profesyonel olarak devam edecek

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 17.11.2021 - 22:41
    Son Güncelleme: 18.05.2022 - 22:25

Sigorta Gündem / Özel Haber

Arex Sigorta'da bir devir kapandı. Kurucu Genel Müdür olarak görev yapan Hakan Muştu genel müdürlük koltuğundan ayrıldı. Muştu, 11 aydır Arex Sigorta Genel Müdürü olarak görev yapıyordu. Sigorta Gündem'e gelen bilgilere göre Hakan Muştu Arex Sigorta Yönetim Kurulu'nda bir yıl daha kalacak. 

Türkiye Sigorta Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Hakan Muştu, Türkiye Sigorta'nın yönetiminde yaşanan yeniden yapılanma sürecinde görevinden istifa etmiş daha sonra da Arex Sigorta'nın kurucu Genel Müdürü olarak görev almıştı.

TMT Sigorta'nın eski ortaklarından Adnan Süphanoğlu, Şahin Türel, Rahmi Özmen, Ercan Tunç tarafından kurulan Arex Sigorta, yeni kurulmasına rağmen küçük ama hızlı büyümek isteyen şirket olarak dikkat çekiyor. Trafik sigortası lisansı olmayan şirket, butik sigorta ürünlerinde etkin olmak istiyor. 

Sigorta Gündem'e gelen bilgilere Arex Sigorta'nın yeni genel müdürü ise Unico Sigorta'nın genel müdürlük koltuğundan iki hafta önce istifa eden Sertem Demir oluyor. 

HAKAN MUŞTU KİMDİR?

Hakan Muştu, 1984-1988 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde iktisat bölümünü okudu. Mayıs 1998'den Kasım 2012'ye kadar Başak Sigorta ve Groupama Sigorta bünyesinde bölge müdürü ve bölge kordinatörü görevlerini üstlenen Muştu Kasım 2012'de ise Groupama Sigorta ve Emeklilik'te genel müdür yardımcılığını yürüttü.1 Ekim 2018’de ise  Orient Sigorta Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2009 yılı Ağustos ayında ise Güneş Sigorta’da Acente ve Broker Kanalı Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştı.Kamu sigorta şirketlerinin Türkiye Sigorta adı altında birleştirilmesiyle birlikte genel müdür yardımcısı olarak görevine deva etti. 6 Kamu sigorat şirketinin birleştirilmesiyle oluşan Türkiye Sigorta yönetiminin yeniden yapılanmasıyla birklte  istifa eden Hakan Muştu, Arex Sigort'nın kurucu genel müdürü olarak görev almıştı. 

Arex Sigorta Genel Müdür Hakan Muştu'dan boşalan Genel Müdürlük koltuğuna oturacak isimse sigorta sektörünün yakından tanıdığı bir yönetici olan Ahmet Sertem Demir. Sektörün genç genel müdürlerinden biri olan Sertem Demir, 21 yılda son üçü genel müdür olmak üzere 8 farklı şirkette görev aldı.  

Ahmet Sertem Demir kimdir?

1979 Konya doğumlu olan A. Sertem Demir, İzmir Buca Anadolu Lisesi ardından ise Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. 2002 yılında sigortacılığa Marsh’ta plasman ekibinde görev alarak başlayan Demir, Ergo Sigorta’da Yangın ve Mühendislik müdürü, Zurich Sigorta’da ise Kurumsal ve Ticari Teknik Koordinatörü olarak görev aldı. 2014 Ocak ayı itibariyle HDI Sigorta bünyesinde Oto Dışı Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Ocak 2016 itibarı ile IBS Sigorta ve Reasürans Brokerliği (UIB Türkiye) bünyesine Teknik ve Operasyon Bölümü Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. Daha sonra Maher Holding tarafından kurulan Corpus Sigorta'nın Genel Müdür oalarak atanan, Unico Sigorta'nın SBK holding tarafından satın alınmasıyla birlikte Unico Sigorta Genel Müdürü olarak görev almıştı. Demir, iyi derecede İngilizce bilmekte olup kendisinin “Proje Finansmanı ve Sigortası” isimli bir de kitabi bulunuyor.Etiketler: Ahmet Sertem Demir, hakan muştu, Arex Sigorta, unico sigorta, Sertem Demir
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Arex Sigorta'da kaptan değişti! Muştu 'uçtu' Sertem 'Demir attı'!