Ertuğrul Bul'un yeni adresi

Sigortadukkanim.com'un kurucusu Ertuğrul Bul, FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık'a Genel Müdür oldu

 • İçerik
 • Yorum
 • Yayınlanma: 22.10.2013 - 10:26
  Son Güncelleme: 01.02.2022 - 23:43
Zurich Sigorta'nın eski CEO'su Ertuğrul Bul, FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş’de Genel Müdür olarak göreve başladı.
Sigorta sektöründe uzun yıllar yöneticilik yapan Ertuğrul Bul, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra eğitim yaşamına Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde ve Ziraat Bankası Bankacılık ve Sigortacılık Okulu’nda devam etti. Bul, 1991 yılında Ziraat Bankası’nda başladığı profesyonel kariyerine Garanti Bankası Teftiş Kurulu ve Garanti Sigorta ile devam etti. Ardından TEB Sigorta ve TEB Sigorta A.Ş’nin satışının ardından Zurich Sigorta’da CEO’luk görevini üstlendi. Daha sonra eşiyle birlikte internet üzerinden sigorta satşı yapan Sigortadükkanım.com'u kuran Bul, söz konusu şirketi 2012 yılında Marsh'a satmıştı. Ertuğrul Bul, 02.10.2013 tarihinden itibaren de FU’nun Genel Müdürlük görevini üstlendi.
Çin kültüründe “doğruyu yanlıştan ayırabilme yeteneği”, batı medeniyetlerinde ise “adaletin sembolü” anlamına gelen FU, 16 Banka ve 27 finans kuruluşunun, verdikleri kredilerin teminatı olarak tesis ettikleri ipotek işlemleri sırasındaki avukatlık hizmetlerini sigorta güvencesi ile gerçekleştirmek üzere 2005 yılında kuruldu. FU Türkiye’nin 81 ilinde ve KKTC’de 449 hukuk bürosu ve 792 avukat kapasitesi ile 5755 banka şubesine, BDDK Destek Hizmetleri kapsamında ISAE 3402 standartlarına uygun Tip II türünde bağımsız denetim kuruluşu KPMG tarafından hazırlanan hizmet güvence raporu kapsamında hizmet veriyor.


Etiketler: Ertuğrul Bul, FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş., genel müdür
YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Misafir31 Ekim 2013 16:57

  Ertuğrul Bey’in enerjisi çok yüksektir, bunu yönettiği kuruma adım atan herkes anında hisseder. Çok iyi bir lider olmasının yanında, pozitif enerjisi ve şeffaf iletişimi ile kurum içerisinde takım ruhunu çok güzel yaratır. Kendisi ile çalışmanın keyfini eski çalışanları bilir. Umarım gelecekte yine kendisi ile çalışma fırsatım olur. FU ekibi de bu anlamda çok şanslı. Kendisine başarılarının devamını diliyorum.

 • SODSOD31 Ekim 2013 11:30

  Ertuğrul Bey'in yöneticiliğini yapmış olduğu şirketlerin ne kadar hızlı bir ivme ile yükseldiğine, büyüdüğüne keyif ve heyecanla tanık olmuş biri olarak FU daki yeni görevinde başarılar dilerim. Fu kendi sektöründe hangi konumda bilmiyorum ancak bir yarış varsa artık yukarılarda olacağı kesin.

 • Fiona31 Ekim 2013 08:26

  Ertuğrul Bey her işi iyi yapar, hem iyi bir lider, hem iyi bir insandır. Bunu en iyi kendisi ile çalışma şansı bulanlar bilir. Fu çalışanları ve sermayedarları ne kadar şanslı olduklarını çok kısa zamanda anlayacaktır. Kendisine başarılar diliyorum.

 • Doğal29 Ekim 2013 18:56

  Eğer bu kadar başarili olsaydi, sektörde yine iş bulurdu! Birden "fidan boylu, ceylan gözlü" yaptiniz adami. Hikayelerine artik yeni işinde devam eder...

 • zed24 Ekim 2013 12:19

  böyle mükemmel bir yöneticinin bir sigorta şirketinde devam etmesi gerekirdi.Çünkü sektörde genel müdürlüğü haketmeyen o kadar çok insan var ki..

 • Cengiz Erdik22 Ekim 2013 12:19

  Yeni göreviniz hayırlı olsun Ertuğrul bey. Saygılar.

Ertuğrul Bul'un yeni adresi