İngiltere'de imalatçılar vergi indirimi istiyor

İngiltere'de imalatçılar hükümetin uygulamakta olduğu "kısa vadeli, günü kurtarmaya yönelik" tedbirlere tepki gösterdiler.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 20.06.2022 - 07:59
    Son Güncelleme: 26.06.2022 - 14:23

İmalatçıların ana lobi grubu Make UK, üyelerinin siparişlerde ciddi yavaşlama ile karşı karşıya olduklarını ve yatırımlarda yönün aşağı döndüğünü belirterek, 2022 yılı için sanayi üretimi büyüme tahminini aşağı yönlü revize etti.

2022 yılı için daha önce yüzde 3 olarak açıkladığı sanayi üretimi büyüme tahminini yüzde 2,3'e indiren Make UK, 2023 yılında büyümenin yüzde 1,7'ye yavaşlayacağını savundu.

Make UK CEO'su Stephen Phipson yaptığı açıklamada, "Önümüzde çok fırtınalı sular var ve 2016 yılındaki Brexit referandumunda bu yaşanan siyasi kaos ve belirsizlik yatırımlar üzerinde baskı yaratıyor. Bunun sonucu olarak kısa vadeli araçlardan; taktiklerden acile uzaklaşılması ve uzun vadeli bir ekonomik plan ortaya konması gerekli" diye konuştu.

Make UK, hükümetten işletmeler için emlak vergisinin 12 aylık süreç için azaltılmasını, KDV'de muafiyetler getirilmesini, enerji vergilerinin düşürülmesini istedi.Etiketler: imalat, İngiltere, vergi
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
İngiltere'de imalatçılar vergi indirimi istiyor