“Koru Sigorta ürün çeşitliliğiyle sektörde fark yaratacak”

Koru Sigorta Satış ve Pazarlama Direktörü Barış Tabakoğlu, 2020 yılını %49 büyüme ile tamamladıklarını hatırlatarak, 2021 yılı içerisinde de önceki yıllarda olduğu gibi birçok yeniliği sektöre sunacaklarını açıkladı.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 12.02.2021 - 21:19
    Son Güncelleme: 15.06.2022 - 18:10

Koru Sigorta’nın “Bakan değil gören” bir şirket olma ilkesi doğrultusunda aldığı aksiyonlar ile başarılı bir grafik çizdiğine dikkat çeken Tabakoğlu, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Pandemi gibi zorlu bir dönemde de markamıza inanan ve bizi destekleyen acentelerimiz, bu başarıda en önemli gücümüz oldu. Üretim bazında büyürken hayata geçirdiğimiz kampanyalar ve yeni ürünler ile acentelerimizin bu süreci en az kayıpla atlatması için çalıştık. 2020 yılında pazar payını %0,19 büyüten ve önemli bir prim artışı sağlayan şirketimizin, 2021 yılına da hızlı bir giriş yapması için tüm planlamalarımızı yapmış bulunuyoruz.

Her zaman olduğu gibi bu yıl da aldığımız ve alacağımız tüm kararların merkezinde, acentelerimiz ile ailemize katılacak yeni satış kanallarımız yerini alacak. 2021 yılında, özellikle kasko branşındaki ürün çeşitliliğimiz ve uygulamaya aldığımız yeni kasko tarifemizin fark yaratacağını düşünüyoruz. Yeni yılın, kasko branşında hem acentelerimiz hem de şirketimiz adına önemli büyüme kaydedeceğimiz bir yıl olacağına inanıyoruz.”

Ürün ve uygulamalarında fark yaratma vizyonu ile sektörde alternatifi olmayan uygulamaları devreye aldıklarını, bu sayede nihai tüketicilerin ihtiyaçlarına çözüm bulurken, acentelerine de farklı pazarlara girmeleri için imkân sağlamaya devam edeceklerinin altını çizen Tabakoğlu, “Sektörde rakibi olmayan ve stratejik ürünümüz konumundaki Fatura Güvence Sigortası sayesinde acentelerimizi yeni müşteriler ile tanıştırmaya devam ediyoruz. Farklı sektörlerde yaptığımız önemli kurumsal anlaşmaları yakın zamanda açıklayacak ve acentelerimiz için önemli bir pazar yaratacağız” dedi.

“SEKTÖRDE FARK YARATTIK”

2021 yılı içerisinde alacakları aksiyonlar ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Tabakoğlu, “2020 yılının Ekim ayında hayata geçirdiğimiz antikor testi hizmeti içeren ürünlerimiz ile sektörde önemli bir farklılık yarattık. 4 ay gibi kısa bir sürede, 10 bin yeni sigortalı, Koru Sigorta markası ve bu hizmeti içeren ürünlerimiz ile tanışmış oldu.  Bu hizmeti içeren ürünlerimizin üretimine aynı hızla devam ederken, yeni ürün ve uygulamaları da yıl içerisinde kademeli olarak hayata geçireceğiz” dedi.

Tabakoğlu, yıl başında Koru Sigorta mobil uygulaması üzerinden QR kod ile poliçe üretimini başlattıklarını ve kısa sürede bu şekilde mobil uygulama üzerinden üretilen ürün adetlerinin artacağını ifade etti ve sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Bu uygulamamızda da acentelerimizi her zamanki gibi merkeze koyduk. İnternet sitemiz ya da mobil uygulamamızdan düzenlenen her poliçe, acentelerimiz üzerinden çıkıyor ve kendilerine yeni müşteri kazanımı sağlıyor. Acente kulüp uygulamalarımız ise 2021 yılının yeni projesi olarak hayata geçecek. Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız proje ile acentelerimize birçok farklılık sağlayacağız. Acente kulüplerindeki haklar yine acentelerimizin sahadaki ihtiyaçlarını karşılayacak ve kararını birlikte aldığımız uygulamaları içerecek.”Etiketler: ürün, zarar, bilanço, Koru Sigorta, Barış Tabakoğlu, kar
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
“Koru Sigorta ürün çeşitliliğiyle sektörde fark yaratacak”