Nestle'de bakteri krizi: 2 kişi hayatını kaybetti

Kinder krizi endişeleri sürerken bir skandal da Fransa'dan geldi. Dünyaca ünlü marka Nestle’nin, donmuş Buitoni pizzalarında Koli Basili (E.coli) bakterisi ortaya çıktı. 75 kişi enfeksiyon kaparken 2 kişi ise hayatını kaybetti.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 15.04.2022 - 14:22
    Son Güncelleme: 19.04.2022 - 09:33

Ülke basınındaki haberlere göre; 22 Mart'ta Paris Kamu Savcılığınca ‘adam öldürme’, ‘aldatma’ ve ‘başkalarının hayatını tehlikeye atma’ suçlamalarıyla soruşturma açılan olayla ilgili bu sabah Caudry kentindeki Buitoni fabrikasında ve Issy-les-Moulineaux kentindeki Nestle'nin genel merkezinde arama yapıldı.

Nestle merkezi ile Buitoni fabrikasındaki aramayı Çevre ve Kamu Sağlığına Yönelik Saldırılarla Mücadele Merkez Ofisi adına jandarma ekibi gerçekleştirdi. 

Fabrikanın eski bir çalışanının Mart ayı sonunda medyayla paylaştığı fotoğraflarda, pizza üretim hattında kurtçuklar, duvarlarda mantarlar, yerlerde yiyecek parçaları, ağzı açık çöplerin olduğu görülmüştü.

75 KİŞİYE BAKTERİ BULAŞTI

Nestle grubuna ait Buitoni marka Fraich'Up donmuş pizzalar 18 Mart'ta E.coli bakterisi içerdiği için geri çağrılmıştı. Basında pizzaları tüketen 75 kişiye bakteri bulaştığı haberi yer almıştı. Bakteri bulaşan kişilerden 2 çocuğun ise hayatını kaybettiği öğrenildi.Etiketler: bakteri, Nestle, pizza
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Nestle'de bakteri krizi: 2 kişi hayatını kaybetti