"Ona Ne Danışacağız ki"

Uzun dönem finans dünyasında üst düzey yöneticilik yapan 2005'ten sonra danışmanlık yapan S. Can Karaşıklı, başta danışmanlık olmak üzere iş hayatındaki deneyimlerini "Ona Ne Danışacağız ki" ismiyle kitaplaştırdı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 16.10.2021 - 17:01
    Son Güncelleme: 06.11.2021 - 23:34

Son dönemde iş dünyasında üst düzey görev yapmış profesyoneller uzman oldukları alanda danışmanlık yapmayı tercih ediyorlar. Eskiden daha çok emeklikte yapılan bir iş olarak değerlendirilen danışmanlık, son yıllarda başlıbaşına ciddi bir iş kolu oldu. Bir çok profesyonel emekli olmayı beklemeden danışmanlık yapmaya başladı. Yani danışmanlık emekli profesyonellerin yaptığı bir iş olmaktan çıkıp, başlı başına bir iş disiplini oldu. Özellikle pandemiyle birlikte bu trend profesyoneller arasında yaygınlaşmaya başladı. 

Danışmanlık sektörünün büyümesi, gelişmesiyle birlite bu konuya ilişkin analiz,araştırma ve kitaplar da yazılmaya başlandı. Bunlardan biri de uzun dönem finans sektöründe üst düzey yöneticilik yapan S. Can Karaşıklı... Karaşıklı iş yaşamındaki deneyimlerini, özellikle 2005 yılında başladığı danışmanlık alanındaki deneyimlerini "Ona Ne Danışacağız ki" ismiyle kitaplaştırdı. 

Ona Ne Danışacağız ki kitabı 1989-2005 yılları arasında finans sektöründe üst düzey yöneticilik yapmış olan ve daha sonra danışmanlığa başlayan S. Can Karaşıklı'nın danışmanlık tecrübelerini anlatıyor. Karaşıklı kitabında, bir dış gözün şirketlerde neler yapabileceğini, nasıl faydalı olabileceğini anlatmaya çalıştığını söylüyor. Ayrıca danışmanlardan faydalanabilmek için onların ne yaptıklarını bilmenin önemini de vurguluyor. Kitap içinde aynı zamanda gerçek hayat hikayelerinin teorik bilgilerle kesişme noktalarından yol açıkarak yapılan öneriler de var.

Karaşıklı, kitabın satışından elde edeceği gelirin tamamını Yuvam Dünya Derneği'ne bağışlayacak.Etiketler: "Ona Ne Danışacağız ki", S. Can Karaşıklı
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Ona Ne Danışacağız ki