Sigortacılarda ceviz gibi dolu alarmı

Sigorta şirketleri özellikle İstanbul’daki müşterilerini ve acentelerini ceviz büyüklüğündeki doluya ve şiddetli yağışa karşı SMS yoluyla uyardı.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 25.06.2018 - 22:13
    Son Güncelleme: 14.07.2022 - 10:12

SIGORTAGUNDEM.COM - ÖZEL HABER

İstanbul’da yarına (bugün) dönük hava uyarısı sadece vatandaşları değil sigorta şirketlerini de alarma geçirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü dün gündüz saatlerinde Salı günü için sağanak yağış, sel, su baskınları, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve dolu uyarısı yaptı. Olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi.

UZMAN UYARININ ŞİDDETİNİ ARTIRDI

Ancak Meteoroloji Mühendisi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Karaman uyarının dozunu çok artırdı. Kahraman, yarın Marmara genelinde, İstanbul’u da kapsayan bir alanda ceviz büyüklüğünde şiddetli dolu yağışının yaşanabileceğini belirtti.

TEHLİKEYE KARŞI ALARM VERDİLER

Zaman zaman bu tür yağışların ve su baskınlarının taşınır taşınmaz mallara büyük hasar verdiği gibi insan hayatı için de tehlike yarattığını bilen sigorta şirketleri teyakkuza geçti.

Şirketler gün boyu SMS yoluyla acentelerini ve müşterilerini tedbirli olmaları konusunda uyardı.

"GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALIN"

Gönderilen bir mesajda;

“Değerli acentemiz,
Salı günü İstanbul genelinde süper hücreli fırtına ve ceviz büyüklüğünde dolu yağışı beklenmektedir. 
Hasar riskine karşı sigortalılarınızı uyarmanızı ve araçlarını dolu yağışına karşı güvenli bir alanda tutmalarını, giriş ve bodrum katlarda bulunan sigortalılarımızın da gerekli önlemleri almaları konusunda bilgilendirmenizi rica ederiz” denildi.

Bir diğer mesajda ise şu ifadeler yer aldı: “Değerli müşterimiz, İstanbul için yarın kuvvetli yağış uyarısı yapılmıştır, özellikle şiddetli dolu riskine karşı mümkün olan tedbir için bilgilerinize sunarız.”

KAPALI GARAJ TERCİHİ

Sigorta şirketleri bu uyarıları yollarken, bazı vatandaşlarda yarın için özelikle araçlarını kapalı mekanlara ve garajlara çekme planı yapmaya başladı.

İstanbul'da dolu alarmı

 Etiketler: dolu alarmı, sigorta şirketleri, İstanbul, sağanak yağış
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Sigortacılarda ceviz gibi dolu alarmı