Sompo Sigorta, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile her ihtiyaca cevap veriyor

Pandemiyle birlikte sağlığın değerli olduğuna dair farkındalığın artması, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na (TSS) olan ilgi ve talebi artırdı.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 30.11.2021 - 09:30
    Son Güncelleme: 03.05.2022 - 08:49

Sompo Sigorta da sağlığın giderek önem kazandığı ve sağlık harcamalarının arttığı bu süreçte sağlık sigortalarına yönelik ihtiyacı,  ayrıcalıklı özellik ve hizmetlerle sunduğu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) ile karşılamaya devam ediyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid - 19 salgını sağlık sigortası sektörünün hareketlenmesinde etkili oldu. Sağlık sigorta sektörü harcamaları, pandeminin başladığı 2020 ile birlikte ciddi artış gösterdi. Bu yükseliş salgınla birlikte geleceğe ilişkin beklentilerin ve sağlık harcamalarıyla ilgili önceliklerin değiştiğini göstererek, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın (TSS) bir tercihten ziyade zorunluluk olduğunu gösteriyor.

Sompo Sigorta sektörün üzerinde büyüdü

Sompo Sigorta olarak, TSS ürününü 2016 yılının nisan ayında satışa sunduklarını belirten Sompo Sigorta Bireysel Teknik ve Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Ataman Kalkan,  "O dönemden bu yana temel stratejik ürünümüz olarak benimsediğimiz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için altyapımızı ve kendi yazılımlarımızı oluşturduk. Bunlarla birlikte alternatifli ve geniş kapsamlı planlarımızı müşterilerimize sunup, müşteri memnuniyetini ön planda tuttuk. Tamamlayıcı sağlık sigortaları pazarı 2020 yılında bir önceki yıla göre adette yüzde 19, prim bazında yüzde 52 büyürken; Sompo Sigorta aynı dönemde adette yüzde 75 prim bazında ise yüzde 104 büyüyerek pazarın çok üstünde performans gösterdi. 2021 yılı Eylül ayı verilerine göre pazar ilk 9 aylık dönemde bir önceki yılın aynı dönemine göre adette yüzde 34, prim bazında yüzde 61 büyürken; Sompo Sigorta aynı dönemde adette yüzde 51, prim bazında ise yüzde 70 büyüyerek sektöre oranla dikkat çekici bir yükseliş yakaladı. Sompo Sigorta olarak iyi bir altyapı ve tamamlayıcı sağlık sigortalarında kapsamlı paketler sunarak sektörün üzerinde büyüyoruz.” ifadelerini kullandı.Etiketler: ATAMAN KALKAN, SOMPO SİGORTA
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Sompo Sigorta, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile her ihtiyaca cevap veriyor